Elmer maskotką Naszej Placówki

Dlaczego to właśnie słoń Elmer został maskotką Naszej Placówki?

Wybraliśmy go, ponieważ KAŻDY z nas jest wyjątkowy, dlatego, że tak bardzo różnimy się między sobą. Pragniemy pomagać Naszym Przedszkolakom odkrywać tę piękną wyjątkowość, akceptować ją i i uczyć się korzystać z niej w kontaktach społecznych z rówieśnikami. Elmer, słoń w kratkę, jest uwielbiany przez inne słonie- za uśmiech, dobre serce, wspaniałe pomysły, mimo, że jest inny, i tak bardzo-przez swoje ubarwienie w kratkę, różni się od szarych słoni.

Jego dewizą jest " szacunek, tolerancja i sympatia". Zachęcamy do zapoznania się z jego przygodami w serii książek o Elmerze autorstwa Davida McKee.
Nasz, przedszkolny Elmer jest w żółto-niebieską kratkę, bo takie są barwy naszego logo;)

" Każdy z Nas jest inny, każdy styl swój ma. Ty masz kropki, ciapki, a kratkę mam Ja" ( piosenka o Elmerze autorstwa Katarzyny Błaszkiewicz)