Światowy dzień MPD 2014

01.10.2014 Świętujemy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego szczegóły wkrótce http://en.worldcpday.org/

Czy już wiesz... https://www.facebook.com/events/1421032411443655/permalink/1421039744776255/

Na świecie żyje ponad 17 milionów osób z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, natomiast liczba osób ściśle związanych z chorymi na MPD sięga nawet 350 milionów. W Polsce spośród wszystkich dzieci z niepełnosprawnością ruchową, ponad połowę - ok. 20 - 25 tys. stanowią dzieci z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym.

W celu wspierania tej ogromnej grupy osób 2.10.2013 roku obchodzony jest po raz drugi Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego. Do promocji tej akcji włączamy się również my - Przedszkole Nr 77 dla Dzieci z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym.

Tematem przewodnim obchodów Światowego Dnia Porażenia Mózgowego jest hasło: „Zmień mój świat w minutę”. Oznacza to, że osoby z porażeniem mózgowym, ich rodziny, przyjaciele mogą zamieszczać na oficjalnej stronie - www.worldcpday.com, pomysły w jaki sposób chcą poprawić jakość życia osób z MPD. Pomysł powinien być możliwy do przeczytania lub obejrzenia w 1 minutę. Może dotyczyć każdej sfery życia człowieka, jego mobilności, niezależności, czy dostępności komunikacji.

Do końca października każdy może wybrać, jego zdaniem, najlepszy pomysł i na niego zagłosować. Autor najlepiej ocenionego pomysłu otrzyma nagrodę pieniężną. W listopadzie i grudniu 2013 roku spośród wszystkich nadesłanych propozycji zostaną wyłonione trzy najlepsze. O ich realizację zostaną poproszeni działacze społeczni, naukowcy, wynalazcy i innowatorzy. Na realizację jednego spośród trzech wyłonionych projektów będą mieli czas od stycznia do czerwca 2014 roku. W lipcu 2014 roku zostanie wyłoniony zwycięzca.

Zachęcamy do odwiedzenia strony: www.worldcpday.com i zamieszczania swoich pomysłów na poprawę życia i funkcjonowania osób z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym!